Мирненська селищна об`єднана територіальна громада
Запорізька область, Мелітопольський район

Європейський тиждень імунізації

Дата: 29.04.2025 09:36
Кількість переглядів: 26

Фото без опису

Щороку Європейський регіон Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) відзначає Європейський тиждень імунізації. Цього року він проводиться з 27 квітня по 3 травня.

24 квітня 2025 року стартував Всесвітній тиждень імунізації, а 27 квітня — Європейський тиждень імунізації і триватиме до 04 травня 2025 року. Їх мета — підвищити рівень охоплення щепленнями завдяки кращій обізнаності й розумінню процесу імунізації.

Вакцини — один із кращих інструментів, які в нас є для покращення здоров’я та добробуту в усьому світі.

Вони вже понад 200 років захищають від хвороб, які загрожують життю та заважають нашому розвитку. З їхньою допомогою ми можемо прогресувати без тягаря таких хвороб, як віспа та поліомієліт, які коштували людству сотень мільйонів життів.

З розвитком вакцин ми наближаємося до світу, вільного від кашлюка й дифтерії, зменшуємо захворюваність дітей на такі хвороби, як кір чи правець.

За підрахунками ВООЗ, щороку завдяки щепленням у світі вдається зберегти від двох до трьох мільйонів дитячих життів. Завдяки вакцинації людство перемогло натуральну віспу. Захворюваність на поліомієліт знизилася на 99%. Щорічно понад 750 тисяч дітей уникають інвалідності. Знизився рівень захворюваності на правець, дифтерію, кашлюк, і краснуху. Смертність від кору знизилася на 75%. Щорічна смертність новонароджених від правця знизилася в понад 13 разів.

В Україні Календар профілактичних щеплень передбачає обов’язкову вакцинацію проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту.

Також із 2026 року календар доповнить вакцинація проти вірусу папіломи людини. Вакцини за Календарем безоплатні для українців, їх закуповують за державний кошт. Крім того, діти у віці від 5 років і дорослі можуть безоплатно вакцинуватися проти COVID-19. Переривання планової вакцинації — відповідно до Національного Календаря профілактичних щеплень — навіть на короткий період, підвищує ймовірність спалахів інфекцій і захворювань, які попереджає вакцинація.

В останні роки показники охоплення щепленнями в Україні не перевищували 80%. Відтак, ще в жовтні 2021 року в Україні зафіксували спалах поліомієліту, а в січні 2022 року виявили другий випадок захворювання. В 2024 році в Україні відмічався значний ріст захворюваності кором. Зареєстровано 433 випадки кору, що майже в сім разів більше ніж в 2023 році, коли було зареєстровано лише 65 випадків. Протягом останніх двох років триває значний підйом захворюваності на кашлюк. За даними Центру громадського здоров'я протягом 2023 та 2024 років в Україні зареєстровано відповідно 707 та 7545 випадків кашлюку.

Тому здоров’я українців залишається найважливішим пріоритетом країни й дотримання Календаря щеплень відіграє в цьому ключову роль. В умовах воєнного стану імунізація — чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх дітей від тяжких захворювань та їхніх наслідків. Через війну росії проти України наша медична система зосереджена на допомозі бійцям Збройних сил України та тим цивільним мешканцям, які постраждали внаслідок обстрілів ворожих військ.

Мінімум, який ми можемо зробити, щоб зменшити навантаження на наших лікарів, зробити щеплення.

Ніхто не повинен померти від хвороби, яку можна попередити вакциною. У нас і так вистачає ворогів! Більше детальної та корисної інформації можете знайти на Національному порталі з імунізації за посиланням: http://vaccine.org.ua

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора