Мирненська селищна об`єднана територіальна громада
Запорізька область, Мелітопольський район

Легальна заробітна плата - гарантія соціального захисту громадян

Дата: 04.02.2022 14:18
Кількість переглядів: 6020

Починаючи з 2022 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають особи за наявності страхового стажу не менше 29 років, а з 2028 не менше 35 років. Страховий стаж зараховується лише за умови сплати страхових внесків у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» з 1 січня поточного року мінімальна заробітна плата складає 6 500 грн., а з 1 жовтня 2022 року – 6 700 грн.

Мінімальний розмір єдиного соціального внеску, який необхідно сплатити для врахування періодів стажу при призначені пенсії з 1 січня — 1 430 грн., з 1 жовтня — 1 474 грн. Максимальна величина заробітної плати для нарахування єдиного внеску дорівнює 15 розмірам мінімальної заробітної плати та становить 97 500 грн., а максимальна сума страхового внеску – 21 450 грн.

Відповідно до норм чинного законодавства, лише за умови офіційно нарахованої заробітної плати та сплати роботодавцем внесків залежить набуття страхового стажу. Якщо ж сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний розмір, до страхового стажу зараховується неповний місяць і обчислюється пропорційно одержаній заробітній платі. А низька заробітна плата впливає на коефіцієнт, який враховується при обчисленні пенсії.

Трапляються випадки, коли працівники не знають про те, що їхня заробітна плата значно відрізняється від тієї, яка значиться у відомостях нарахування заробітної плати та зазначена у поданій звітності до персоніфікованого обліку в органах Пенсійного фонду.

Сьогодні Пенсійний Фонд України надає можливість громадянам безоплатно отримувати персональні дані за себе: розмір нарахованої заробітної плати, сплату страхових внесків та кількість років страхового стажу, зареєструвавшись в особистому кабінеті на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (електронна адреса  portal.pfu.gov.ua).

Подбайте про своє майбутнє вже зараз.

Головне управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій областіФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора