12 ЛИСТОПАДА — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ІЗ ПНЕВМОНІЄЮ

Дата: 12.11.2021 13:14

Фото без описуСьогодні, у Всесвітній день боротьби із пневмонією. Пневмонія, або запалення легень, — це форма гострої респіраторної інфекції, що вражає передусім альвеоли (мікропухирці, основний функціональний елемент легень). У здорової людини альвеоли наповнені повітрям, а у хворого на пневмонію в альвеолах накопичуються слиз та рідина, що ускладнюють газообмін і зумовлюють біль під час дихання.

Є кілька механізмів інфікування: - респіраторно-синцитіальний вірус потрапляє в організм, коли людина торкається предметів, на яких є віруси, бактерії чи грибки, а потім — очей або носа;

- повітряно-крапельним шляхом (через носову чи ротову порожнину) поширюються як віруси, так і бактерії;

- через кров часто відбувається бактеріальне зараження немовлят під час пологів або відразу після народження. Найчастіші симптоми пневмонії:

- підвищення температури тіла (38–39 °C, рідше — 37,2–37,4 °C), лихоманка;

- кашель із виділенням слизово-гнійного (зеленкуватого) або навіть гнійного мокротиння,

- інколи може бути «сухе» покашлювання;
- відчуття браку повітря, зниження апетиту;
- втома, сонливість, пітливість;
- задишка внаслідок фізичного навантаження,

-інколи біль за грудиною;
- втягнення грудної клітки — під час вдихання западає її нижня частина (у здорової людини грудна клітка розширюється під час вдихання);
- свистячі хрипи під час дихання (частіше за вірусних інфекцій).
          Діагностувати недугу допомагають рентген і комп’ютерна томографія, пульсоксиметрія, аналіз крові та мокротиння.
          Лікувати пневмонію самостійно вкрай небезпечно. Якщо у вас з’явилися симптоми або підозра на пневмонію, негайно зверніться до лікаря! Лише фахівець може підтвердити або спростувати ваші побоювання, поставити діагноз і призначити відповідне лікування.

Пам’ятайте: самолікування, особливо із використанням антибіотиків може ускладнити діагностику пневмонії, та подальшу фахову терапію.

Бережіть здоров'я!